Kā rīkoties, ja saņemta brāķēta produkcija un kā nodrošināt augstas kvalitātes produkcijas piegādi?

  1. Kontrolē preču uzglabāšanu un pārbaudi to kvalitāti pirms piegādes

 

Viens no efektīvākajiem veidiem, lai izvairītos no defektīvu preču piegādes, ir piegādātāja kravas iekraušanas un ražošanas procesu kontrole. Šo procesu atbilstošai un pienācīgai monitorēšanai ieteicams nolīgt inspektoru, kas nejaušā kārtībā pārbaudītu noteiktu skaitu kravu, pārliecinoties par preču kvalitāti un atbilstību tirdzniecības prasībām. Tā varēsiet būt drošs, ka preces pirms to izsūtīšanas ir apmierinošā stāvoklī un bez bojājumiem.

Defektīvas preces visbiežāk tiek konstatētas pēc to tranportēšanas un vairākkārtējas kravu pārkraušanas, lai gan dažkārt, piegādātāja nezināšanas vai neuzmanības dēļ, tās tiek iekļautas sūtījumā jau pirms izsūtīšanas un vēl atrodoties pie ražotāja.

Lai iespējami izvairītos no defektīvu preču piegādes sūtījumā, ieteicams atrast atbildīgu piegādātāju, kuram varat uzticēties.

2. Noskaidro, vai piegādātājs ir spējīgs veikt bojāto preču pārstrādi / remontu

 

Fiksējot kādas preces defektu, bieži vien iespējams veikt tās remontu un to novērst. Ja prece vēl atrodas pie piegādātāja un nav izsūtīta, defekts var tikt novērsts turpat piegādātāja ražotnē vai noliktavā. Apģērbu ražošanas industrijā tie bieži vien ir iziruši vai neapstrādāti diegu gali, kurus viegli iešūt, tādējādi novēršot defektu, vai kādi citi nelieli labojumi. Ja piegādātājs nevēlas vai nespēj veikt kādas preces remontu, iespējams nodrošināt defektētās preces aizstāšanu ar jaunu preci.

 

Preču bojājumi ne vienmēr rodas to nolietojuma rezultātā. Lielāki vai mazāki defekti var rasties dažādu ražošanas faktoru ietekmē jau ražošanas procesa laikā, turklāt bieži vien tas notiek tikai nejaušības dēļ. Svarīgi saprast, kā rīkoties situācijā, kad piegādātājs Jūsu preču sūtījumā iekļāvis defektētas preces, un kā kontrolēt un nodrošināt augstas kvalitātes produkcijas piegādi?

 

Nejauši saražota brāķēta produkcija nav reta parādība. Lielākajai daļai ražotāju gadās netīši radīt produkciju, kurai redzami vizuāli defekti vai citas neatbilstības standartam. Atsevišķos gadījumos šādas preces dažkārt tiek izplatītas tālāk un nonāk līdz importētājiem un patērētājiem. 

Neatkarīgi no tā, vai tā ir brāķēta sadzīves tehnika, mājsaimniecības preces, datortehnika vai jebkāda cita veida prece ar defektu, par to pēc iespējas laicīgāk jāinformē preces piegādātājs. Pastāv vairāki veidi, kā šādos gadījumos rīkoties, lai samazinātu nodrošinātu turpmāku kvalitatīvu preču piegādi un defektētu preču savlaicīgu izņemšanu no tirgus.

 

Nejauši saražota brāķēta produkcija nav reta parādība. Lielākajai daļai ražotāju gadās netīši radīt produkciju, kurai redzami vizuāli defekti vai citas neatbilstības standartam. Atsevišķos gadījumos šādas preces dažkārt tiek izplatītas tālāk un nonāk līdz importētājiem un patērētājiem. 

Neatkarīgi no tā, vai tā ir brāķēta sadzīves tehnika, mājsaimniecības preces, datortehnika vai jebkāda cita veida prece ar defektu, par to pēc iespējas laicīgāk jāinformē preces piegādātājs. Pastāv vairāki veidi, kā šādos gadījumos rīkoties, lai samazinātu nodrošinātu turpmāku kvalitatīvu preču piegādi un defektīvu preču savlaicīgu izņemšanu no tirgus.

 

Kādos gadījumos defektīvas preces netiek pārtrādātas vai remontētas?

 

Atsevišķos gadījumos ražotājs ir spējīgs preci labot un pārstrādāt, taču pastāv arī citi faktori, kas var radīt sarežģījumus un liegt to darīt:

 

  1. Laika trūkums šajā gadījumā preču izsūtīšana jānodrošina pēc iespējas ātrāk, neatkarīgi no to kvalitātes, tādēļ defektu labošanai neatliek laika;

  2. Potenciāla papildu bojājuma rašanās cenšoties labot kādu defektu, ražotnes darbinieki var netīši radīt papildu nevēlamu bojājumu, kas var sabojāt preci.

 

Preces pārbaude pēc remonta veikšanas

 

Ja kravas iekraušanas un preču kvalitātes pārbaudes laikā defekti ir fiksēti, lūdziet piegādātāju tos novērst, taču ikreiz pēc remonta vai labojumu veikšanas, atcerieties preci pārbaudīt atkārtoti. Pārliecinieties, ka pasūtītās preces tiek izsūtītas nepieciešamajā skaitā, apjomā un kvalitātē.

 

3. Pārliecinies, ka brāķētās preces netiek pārdotas  tālāk

 

Atsevišķos gadījumos importētāja noraidītās preces piegādātāji mēdz pārdot citiem klientiem, kuri darbojas līdzīgā vai saistītā nozarē un izplata tāda paša vai līdzīga veida preces. Šiem uzņēmumiem piegādātājs brāķētās preces pārdod par zemāku cenu. Atkarībā no preces specifikas,

atsevišķās situācijās tas var negatīvi ietekmēt arī jūsu biznesu, īpaši, ja piegādātājs brāķētās preces pārdevis arī jūsu konkurentiem.

Citos gadījumos piegādātājs brāķētās preces var censties pārdot vietās, kur jau pieejamas jūsu izplatītās un kvalitatīvās preces, kas tika pasūtītas no šī paša piegātāja. Tādā gadījumā piegādātājs kļūst par jūsu tiešu konkurentu, tās par zemāku cenu tirgojot tajā pašā tirdzniecības vietā.

Šāda situācija gan biežāk iespējama valstīs, kurās nav ieviests zināms intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzības un nodrošināšanas likums. Kā piemēru var minēt Ķīnā ražotas viltotas preces, kas tiek importētas citu valstu tirgū, un ik gadu rada  zaudējumus vietējiem uzņēmumiem aptuveni 20 miljonu dolāru vērtībā.

Tomēr defektīvo preču tālākpārdošanu iespējams novērst, preces likvidējot.

 

4. Nodrošini defektēto jeb brāķēto preču likvidēšanu

 

Viens no efektīvākajiem veidiem, lai pārliecinātos, ka defektīvās preces netiek izplatītas tālāk, ir to likvidēšana. Kā to paveikt?

Pirmkārt, viss atkarīgs no vienošanās, kas noslēgta ar piegādātāju. Visbiežāk pirms defektīvo preču likvidēšanas, jums būs nepieciešams tās iegādāties, apmaksājot pilnu vai nepilnu preces vērtību. Šādai preču likvidēšanai ir vairākas priekšrocības ja defekts tiek pamanīts laicīgi (kamēr prece vēl atrodas pie piegādātāja), tiek ietaupītas transportēšanas izmaksas, kā arī likvidēšanas rezultātā preces netiek pārdotas citiem izplatītājiem.

Otrkārt, jāvienojas par preces likvidēšanas metodi, iespējamās metodes pārrunājot ar ražotāju vai piegādātāju. Dažāda veida precēm var tikt izmantotas atšķirīgas likvidēšanas metodes tiek izmantots gan smalcinātājs, gan ceļa veltnis vai kāds cits veids. Metodes izvēle atkarīga no likvidējamās preces specifikas un šim uzdevumam paredzētajiem finansiālajiem līdzekļiem.

Taču kā pārliecināties, ka ražotājs vai piegādātājs patiešām nodrošina un godīgi veic preču likvidēšanu? 

 

Uzraugi defektīvo preču likvidēšanas procesu

 

Ja vien tas iespējams, uzraugi un pārliecinies par preču likvidēšanu klātienē. Ja tas nav iespējams, iespējams nolīgt inspektoru, kurš gan uzraudzīs šo procesu, gan informēs jūs par tā norisi, kā arī varēs nosūtīt foto ar likvidētajām precēm.

Neatkarīgi no tā, kādā veidā tas tiek paveikts, ir ārkārtīgi nozīmīgi pārliecināties, ka likvidēšana tiek veikta un defektīvās preces ir iznīcinātas.

 

Kā izvēlēties īsto piegādātāju?

 

Pilnīgi visos gadījumos, sadarbojoties ar piegādātāju, iesakām izvērtēt un izvēlēties uzticamu un atbildīgu sadarbības partneri. Pirms preču pasūtīšanas un darbības uzsākšanas, iesakām ar piegādātāju pārrunāt visus sadarbības aspektus preču kvalitātes pārbaudes norisi pirms to izsūtīšanas, defektīvu preču iespējamos likvidācijas veidus, un to, ko sagaidāt no piegādātā pasūtījuma. Jūsu pilnvarota persona vai nolīgts inspektors var palīdzēt pārliecināties par korektu preču apstrādi un piegādes procesu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.