Noteikumi

LŪDZU, RŪPĪGI IZLASIET ŠO LIETOŠANAS NOLIKUMU (“LĪGUMS”VAI “LIETOŠANAS NOTEUIKUMI”), PIRMS LIETOJIET TĪMEKĻA VIETNI UN PAKALPOJUMUS, KURUS PIEDĀVĀ BRĀĶIS.LV. Šis līgums nosaka likumīgi saistošos noteikumus un nosacījumus vietnei HTTP://WWW.BRAKIS.LV (“Vietne”) un VISI PAKALPOJUMI, KURUS NODROŠINA BRĀĶIS VIETNĒ. 

 

Izmantojot Vietni jebkādā veidā, Jūs (“lietotājs” vai “Jūs”) piekrītat uzņemties saistības ar šo līgumu, ieskaitot tos papildus noteikumus un nosacījumus un politikas, uz kurām šeit ir atsauce vai pieejams, izmantjot norādīto elektroniskās adreses. Šis līgums attiecas uz visiem Vietnes lietotājiem, tostarp bez ierobežojumiem lietotājiem, kas ir piegadatāji, klienti, tirgotāji, satura, informācijas un citu Vietnes materiālu vai pakalpojumu sniedzeji.


1. ŠO NOTEIKUMU DARBĪBAS JOMA, PLATFORMA

 1. Brāķis ir tiešsaites vietne visiem vietējiem neatkarīgajiem cilvēkiem un kopienai. Tā ir kopienas platforma, kas apvieno un ļauj cilvēkiem iepirkties Latvijas teritorijā atbalstot brāķētu preču apriti. Katra prece ir vienā eksemplārā un tā ir unikāla. 
 2. Jūs piekrītat, ka Brāķis ir norises vieta un tādējādi tā nav atbildīga par iesniegto saturu, piemēram: datiem, tekstu, informāciju, lietotājvārdiem, grafiku, attēliem, fotogrāfijām, profiliem, audio, video, priekšmetiem un saitēm, kuras esat ievietojis citu lietotāju apskatīšanai vietnē Brāķis. Pakalpojumu Brāķis jūs lietojiet uz jūsu pašu risku.
 3. Reģistrētie lietotāji var piedāvāt un iegādāties produktus, izmantojot e-komercijas platformu Brāķis. 
 4. Šie noteikumi un nosacījumi regulē lietotāja līguma noslēgšanu un tiešsaistes tirgus izmantošanu, ieskaitot visas funkcijas, piedāvājumus, saturu, veikalus un citus pakalpojumus (“lietojumprogrammas”, piemēram, reklāmas laukumu, kuru var rezervēt, lai iegūtu labāku produktu redzamību).
 5. Gadījumos, kad Brāķis darbojas kā tirgus vieta, kas tikai nodrošina pārdošanas platformu, nekļūst par līgumslēdzēju pusi līgumos, kas noslēgti starp pirkšanas un pārdošanas pusēm. Tas nozīmē, ka, ja biedrs, izmantojot Brāķis, iegādājas produktu no cita dalībnieka, līgums tiek noslēgts ar produkta pārdevēju. Brāķis piedāvā preces tikai attiecīgajos nosauktajos Brāķis veikalos (izmantojot birku 100% Brāķis.lv preces). Šajā gadījumā tiek piemēroti atsevišķi Brāķis veikala sniegšanas noteikumi un attiecīgās atsaukšanas instrukcijas. Ja Brāķis organizē konkursus, tad tiek piemēroti konkursu noteikumi un nosacījumi; Brāķis iepriekš par to konsultē dalībniekus.
 6. Apkope, kas veikta platformā Brāķis var nelabvēlīgi ietekmēt tās pieejamību. Apkopes darbi, cik vien iespējams, tiks veikti ar minimālu neērtību biedriem. Parastie vai plānotie tehniskās apkopes darbi tiks veikti pēc iespējas retāk, un, ja šādam darbam vajadzētu būt ilgstošam, dalībniekiem par to tiks paziņots pietiekami savlaicīgi. Turklāt var būt nepieciešams veikt apkopes darbus bez iepriekšēja brīdinājuma, piemēram, neparedzētu traucējumu gadījumos (piemēram, uzbrukumi, vīrusi). Nevar garantēt noteiktu Brāķis platformas pieejamību.

 

 1. REĢISTRĀCIJA
 1. Lietotāji bez reģistrēšanās var apskatīt produktu lapas, veikalus vai profilus un iegādāties preces kā viesis vietnē Brāķis.
 2. Reģistrācija ir nepieciešama visām pārējām funkcijām, piemēram, pārdošana, funkciju izlase, izmantojot sakaru sistēmu platformā Brāķis, izmantojot komentēšanas un vērtēšanas funkcijas, forumus un kopienas.
 3. Reģistrēti pārdevēji var būt vietējais neatkarīgais mazais, vidējais  vai lielais uzņēmums un privātpersonas. 
 4. Brāķis neuzrauga un neregulē dalībnieku uzņēmējdarbības juridiskās prasības, piemēram, uzņēmējdarbības licences vai reģistrētos uzņēmuma numurus Firmas.lv. Tās ir uzņēmuma īpašnieka ieskatiem un atbildībai.
 5. Ar reģistrāciju un piekrišanu šiem noteikumiem un nosacījumiem, kā arī konfidencialitātes politikai fiziskās un juridiskās personas var kļūt par Brāķis biedriem. Fiziskām personām jābūt pilngadīgām, kas dzīvo LR teritorijā. Personām, kas jaunākas par likumīgo vecumu, vienmēr jāizmanto Brāķis pakalpojumi tikai kopā ar vecāku vai likumīgo aizbildņu pilngadību, uzraudzībā un ar viņu piekrišanu. Šajā gadījumā vecāks vai likumīgais aizbildnis ir lietotājs un ir atbildīgs par visām darbībām. Juridiskas personas reģistrāciju var veikt tikai fiziska persona, kas pilnvarota pārstāvēt juridisko personu. Fiziskā persona ir jānosauc. Gadījumos, kad personu apvienību var efektīvi pārstāvēt tikai vairākas personas, fiziskajai personai, kas rīkojas juridiskas personas vārdā vietnē Brāķis, jābūt attiecīgi pilnvarotai to darīt.
 6. Dalībniekiem ir pienākums visu laiku atjaunināt savu reģistrācijas informāciju un veikt attiecīgas izmaiņas (piemēram, e-pasta adreses maiņa utt.). Lai attiecīgi atjauninātu informāciju.
 7. Reģistrācijas laikā dalībnieks izvēlas dalībnieka vārdu un paroli. Parole ir jāglabā slepenībā un tai jābūt pietiekami sarežģītai. Nevienai personai nav tiesību izmantot dalībnieka vārdu vai paroli.
 8. Pēc reģistrācijas veidlapas aizpildīšanas un nosūtīšanas, izmantojot pogu “Reģistrēties”, Brāķis nosūta ziņojumu uz pretendenta e-pasta adresi. Līgums ar Brāķis tiek noslēgts tikai pēc tam, kad pieteikuma iesniedzējs piekļūst e-pastā norādītajai interneta adresei (saitei).
 9. Nepareizu informāciju var labot jebkurā laikā, kuru nejauši ievadījis dalībnieks, pirms informācija tiek saglabāta. Pēc reģistrācijas pabeigšanas šo informāciju var labot, izmantojot izvēlnes punktu, noklikšķinot uz nosaukuma ekrāna augšējā kreisajā stūrī “Mans konts” sadaļā “Profila informācija”. Izņēmumi pastāv, taču izmaiņas var veikt ar Brāķis klientu apkalpošanas komandas starpniecību.
 10. Pēc veiksmīgas reģistrācijas Brāķis saglabā ar biedru saskaņotos līguma noteikumus. Brāķis līguma noteikumus padara pieejamus, tomēr mēs iesakām sekot līdzi līguma izmaiņām un / vai izprintēt. Dalībnieku kontus nevar pārskaitīt, un tos var izmantot tikai personīgi. Jauna konta izveide pēc esošā konta pārtraukšanas nav atļauta.
 11. Katrs dalībnieks reģistrējoties saņem savu profilu. Papildinformāciju par attiecīgo personu dokumentā Privātuma politika norāda, kura informācija tiks publicēta, kura paliek “neredzama” un kura informācija ir brīvprātīga. Brāķis pieliks visas pūles, lai noteiktu precīzu savu locekļu identitāti, tomēr nevar izslēgt iespēju, ka dalībnieki sniedz nepatiesu identitāti.

 

 1. PATĒRĒTĀJU ATCELŠANAS TIESĪBAS UN PIRKUMU ATGRIEŠANA
 1. Brāķis patērētājiem ar pastāvīgu dzīvesvietu Latvijā piešķir 14 dienu atcelšanas tiesības.
 2. Pārdevējs piešķir patērētājiem ar pastāvīgu dzīvesvietu Latvijā tiesības paziņot par atcelšanu rakstiskā veidā, pat ja valsts tiesību akti paredz stingrāku formu.

ATCELŠANAS INSTRUKCIJA

 1. Jums ir tiesības 14 dienu laikā rakstiski atcelt pirkumu, norādot iemeslus. Termiņš sākas ar saņemtā rēķina saņemšanu. Pietiek tikai ar savlaicīgu atcelšanas nosūtīšanu, lai ievērotu atcelšanas termiņu. 

ATCELŠANAS SEKAS

 1. Efektīvas atcelšanas gadījumā visas sekas un izpildītie procesi, ko saņēmusi katra puse, tiek atdoti.
 2. Pircējam ir jāmaksā par pirkuma piegādes izmaksām, ja vien pārdevējs nav norādījis citādi. Ja jūs pilnībā vai daļēji nevarat atdot saņemto sniegumu vai varat tos atdot tikai pasliktinātā stāvoklī, pircējam ir pienākums maksāt kompensāciju par jau sniegto pakalpojumu. Pārdevēja pienākumi atmaksāt maksājumus jāizpilda 30 dienu laikā. Termiņš jums sākas ar paziņojuma par atcelšanu nosūtīšanu.
 3. Ja pirkums nav pabeigts saderīgas atcelšanas rezultātā, Brāķis atmaksās savu pārdošanas komisiju.

 

 1. LĪGUMU NOSLĒGŠANA PAR PREČU PIRKŠANU NODROŠINĀŠANU STARP DALĪBNIEKIEM
 1. Ja biedrs kā pārdevējs norāda preces aprakstu un tas ir saistošs piedāvājums, kas ļauj jebkuram citam dalībniekam iegādāties preci par piedāvāto cenu, tad pirkuma līgums tiek noslēgts, ja cits dalībnieks (pircējs) noklikšķina uz norādītās pogas “Pievienot grozam” un pēc tam to apstiprina, aizpildot veiksmīgu iepirkumu groza norēķinu un maksājums tiek apstiprināts. Pēc pirkuma līguma noslēgšanas pircējs apstiprinājuma veidā saņem sistēmas Brāķis e-pastu. Pircējam ir pienākums samaksāt kopējo cenu pārdošanas brīdī.
 2. Iespējamās norēķinu metodes nosaka Brāķis e-komercijas platforma.
 3. Katra pārdevēja pienākums ir būt informētam par juridiskajām saistībām, kas attiecas uz preču pārdošanu vai darba vai pakalpojumu līgumu slēgšanu, un, protams, ievērot šīs saistības (piemēram, nospieduma iekļaušana, atcelšanas instrukcija, nodokļu apmaksa utt.).
 4. Brāķis nav iesaistīts līgumu slēgšanā starp dalībniekiem un nevar, nesniedz nekādas garantijas attiecībā uz biedru piedāvāto preču un pakalpojumu īpašībām un stāvokli. Par produktu aprakstu un stāvokli pārdevēji paši ir atbildīgii.

 

 1. MAKSAS

1.Reģistrēšanās kā dalībniekam vietnē Brāķis ir bez maksas.

 1. Maksa tiek iekasēta par noteiktiem pārdevēju izmantotajiem pakalpojumiem, kuru summa ir norādīta pašreizējā cenu politikā.

 

3.TIRGOTĀJU PAKALPOJUMU MAKSAS

 1. Stripe un OmnivaCheckout nodrošina tirgotāja pakalpojumus visiem darījumiem platformā Brāķis.
 2. Stripe iekasē maksu par pakalpojumiem, pamatojoties uz darījuma apjomu 1,4% + 0,25€.
 3. Tirgotāja pakalpojumu maksas tiek ieturētas no pirkuma summas pārdošanas laikā un iekasētas tieši Stripe.

 

 1. PIEGĀDES MAKSAS
 1. Izmantojot vietni Brāķis, pircējs piekrīt vietējām piegādes maksām, par kurām jau Brāķis ir vienojies ar pakalpojumu sniedzēju. Šīs maksas laiku pa laikam var mainīties, jo Brāķis vienojas par labākām cenām un pakalpojumiem vai pievieno jaunus pakalpojumu sniedzējus, tiklīdz tie kļūst pieejami. Piegādes maksa tiek iekasēta papildus uzskaitītajai preces cenai, un pēc veiksmīgas izrakstīšanās to maksā tieši pircējs.
 2. Vietējās piegādes (ja tā ir pieejama šajā apgabalā) opcijas maksu maksā tieši pircējs, veiksmīgi norēķinoties.

 

 1. KOMISIJAS MAKSAS
 1. Brāķis ietur komisiju maksu (5%-15%) no katra veiksmīga darījuma atkarībā no izvēlētā pārdevēja plāna. 
 2. Komisijas maksas ir norādītas cenu politikas tabulā.

 

 1. VEIKALA ABONĒŠANAS MAKSAS
 1. Biedrs piekrīt interneta veikala maksām, kas sīki aprakstītas pašreizējā Brāķis maksu politikā reģistrēšanās laikā. Šīs maksas kalendārajā gadā var mainīties līdz maksimāli 5%. Interneta veikala dalībnieks tiks informēts par gaidāmajām izmaiņām.
 2. Brāķis no interneta veikala dalībnieka iekasēs abonēšanas maksu dienā, kad abonements kļūst aktīvs (neieskaitot reklāmas).
 3. Tiešsaistes veikala abonēšanas maksa tiks iekasēta, izmantojot norēķinu metodi Stripe.

 

 1. AKCIJAS
 1. Dalībnieki var izvēlēties reklamēt savu ierakstu. Tas ir īpaši efektīvs mārketinga rīks, taču par to tiek piemērota papildu maksa. Brāķis informē savus dalībniekus pirms tiek apstiprināta katra papildu opcija, ka ir jāmaksā attiecīga maksa.
 2. Biedrs var veikt tiešo maksājumu vai, izmantojot Stripe apmaksāt par akciju.
 3. Ja 30 dienu laikā pēc maksājuma veikšanas dalībnieks nepilda saistības (piemēram, nav sagatavoti reklāmas materiāl)i bez papildu atgādinājumiem, Brāķis ir tiesīgs neizmaksāt dalībniekam reklāmas izvietošanas atcelšanas maksu.

 

 1. DALĪBNIEKU PIENĀKUMI
 1. Visiem dalībniekiem piemērojamie vispārīgie pienākumi:
 1. Ir likumi (a), kas jāievēro visiem dalībniekiem, un noteikumi (b), kurus nosaka Brāķis , lai nodrošinātu netraucētu interneta platformas darbību. 2. Katram dalībniekam ir pienākums izmantot platformu Brāķis tikai likumīgiem mērķiem un saskaņā ar šiem noteikumiem, kā arī Brāķis pārdošanas un pirkšanas vadlīnijām. Biedri paši bez ierobežojumiem ir atbildīgi par saviem piedāvājumiem (piemēram, veikals, pārdošanā esošie produkti un pakalpojumi) un saturu (piemēram, vērtējumi, foruma ziņas, individuālā informācija).
 1. Principi, kas ar likumu attiecas uz visiem locekļiem:
 1. Locekļiem, vienmēr izmantojot mūsu pakalpojumus, ir jāievēro piemērojamās likumdošanas prasības; jo īpaši, bet ne tikai dalībnieku saturs, nedrīkst pārkāpt:
 1. Krimināllikumu,
 2. Nepilngadīgo aizsardzības noteikumi,
 3. Datu aizsardzības likums,
 4. Trešo personu autortiesības, preču zīmju tiesības, paraksta tiesības, patenta tiesības vai tiesības uz vārdu, morālās tiesības vai citas trešo personu tiesības
 1. Preces, kuras piedāvāt ir aizliegts, un saturu (aizliegtie darījumi), kurus nedrīkst publicēt, tostarp, bet ne tikai:
 1. Piedāvājot būtiskas atlaides vai īpašus stimulus lietotājam pēc sākotnējā pirkuma,
 2. Negatīvas atbildes mārketings,
 3. Iesaistoties maldinošā mārketinga praksē,
 4. Koplietojot Kartes lietotāja datus ar citu tirgotāju, lai samaksātu par produkta vai pakalpojuma pārdošanu vai pārdošanu,
 5. Izvairīšanās no karšu norēķinu apkalpojošajām programmām,
 6. Produkti ar derīguma termiņu (piemērojami daži izņēmumi),
 7. Čeku atmaksa, pārskaitījumi un naudas konvertācija,
 8. Viltotas preces (piemēram, imitācijas, zābaki ar viltus zīmi),
 9. Valūtas tirdzniecība,
 10. Firmas, kas pārdod uzņēmējdarbības iespējas, ieguldījumu iespējas, hipotēku konsultācijas vai samazināšanu, kredītu konsultācijas, remontu vai aizsardzību vai nekustamā īpašuma pirkšanu bez naudas samazināšanas,
 11. Zagtu kredītkaršu un aizsargātu identitātes apliecību,
 12. Krāmu tirgi (firmas / privātpersonas, kas darbojas no viena tirgus uz citu, strādā nepilnu darba laiku bez nomas vai tālruņa nepieejamības; gan iekštelpās, gan ārpus tām),
 13. Narkotiku piederumi,
 14. Shēmas “ātri gūt bagātību”;
 15. Azartspēles (ieskaitot, bet neaprobežojoties ar loterijām, interneta spēlēm, konkursiem, izlozēm vai balvu piedāvājumu kā pamudinājumu iegādāties preces vai pakalpojumus),
 16. Nelegāli produkti vai pakalpojumi,
 17. Naudas pārsūtītāji vai naudas pakalpojumu uzņēmumi,
 18. Daudzlīmeņu mārketinga vai piramīdas shēmas,
 19. Priekšapmaksas tālruņa kartes, tālruņa pakalpojumi,
 20. Seksuāli orientēti vai pornogrāfiski produkti vai pakalpojumi,
 21. Vielas, kas paredzētas imitēt nelegālas narkotikas,
 22. Tabakas vai e-cigarešu tirdzniecība tiešsaistē, pa pastu vai pa tālruni,
 23. Ieroči un munīcija
 24. Virtuālā valūta vai kredīti, kurus var nopelnīt, pārdot tālāk vai pārvērst par fiziskām vai digitālām precēm vai pakalpojumiem vai kā citādi iziet no virtuālās pasaules, vai
 25. Produkti / pakalpojumi, kas paredzēti atriebības, uzmākšanās un cita veida ļaunprātīgas izmantošanas, pazemošanas un iebiedēšanas veicināšanai,
 1. Turklāt jāatzīmē, ka ir daudz priekšmetu, kuru tirdzniecībai tiek piemēroti īpaši – dažkārt ļoti stingri – likumos noteiktie noteikumi vai ierobežojumi. Tas ietver, bet neaprobežojas ar:
 1. rotaļlietu tirdzniecība
 2. pārtikas produktu tirdzniecība
 3. tekstilizstrādājumu tirdzniecība
 4. augu un dzīvnieku sugu produkti
 1. Lūdzu, ņemiet vērā, ka Brāķis platformas saturs ir būtībā pieejams visā pasaulē. Tāpēc atkarībā no gadījuma, iespējams, ka ir jāievēro citu valstu likumi. Tas jo īpaši attiecas uz preču piedāvājumiem, kas paredzēti klientiem citās valstīs, un tam jāievēro arī noteikumi, kas piemērojami valstī, kurā viņi piedāvā minēto preci vai pakalpojumu.
 2. Principi, kurus apvienības locekļi uzskata par obligātiem, lai nodrosinātu labu tirgus darbību:
 1. Biedriem vajadzētu izturēties pret otru ar cieņu!
 2. Esiet godīgi viens pret otru un brāķētu produkciju!
 3. Vietnē Brāķis var piedāvāt tikai preces, kuras ir piemērotas Brāķis platformā. Tas nozīmē: Portālā tiek pārdotas tādas preces, kas kādu iemeslu dēļ ir atgrieztas no veikaliem, jo ietver sevī kā kļūdainas vai bojātas preču pazīmes un, kas šī iemesla dēļ tādā veidā nevar tikt atgrieztas sākotnējam ražotājam. Arī tādas preces, kas cietušas no nejaušiem bojājumiem izplatīšanas sistēmā. Tās var būt lietotas vai jaunas.
 4. Biedri nedrīkst apiet Brāķis maksas grafiku un pieļaut ļaunprātīgu izmantošanu, pamatojoties uz maksu. Dalībnieks jo īpaši, nedrīkst atcelt izpildītu pasūtījumu un veikt pārdošanu bezsaistē, lai nemaksātu maksas. Ja tiek apieta samaksa vai tiek apiets ar ļaunu prātu, Brāķis ir tiesīgs prasīt izvairītās atlīdzības no visiem dalībniekiem, kas ir nepārtraukti parādnieki; Brāķis tiesības bloķēt un /vai pārtraukt attiecīgā dalībnieka kontu, paliek neskartas.
 5. Preču pārdevējam jāspēj piegādāt šīs preces vai sniegt pakalpojumus vai jābūt iespējai tās piegādāt piedāvājuma norādītajā termiņā.
 6. Pārdevējs nedrīkst pievienot papildus nodevas maksu no pircēja klāt pie cenas vai iekasēt tās no Brāķis.
 7. Tikai saites uz interneta adresi sniegšana nav uzskatāma par preces vai pakalpojuma aprakstu. Jums jāsniedz precīzs apraksts. 
 8. Piedāvājumiem jābūt pievienotiem attiecīgajā kategorijā.
 9. Komentāriem, vērtējumiem, ziņojumiem un kritikai jābalstās uz faktiem, un tajos nedrīkst būt apmelojoši paziņojumi.
 10. Biedriem nav atļauts iesniegt vērtējumus viņu pašu sarakstos.
 11. Nedrīkst izmantot tehnoloģiju, kas varētu kaitēt platformai, dalībniekiem vai trešajām personām (piemēram, vīrusi, roboti, zirnekļi, uzlaušana, brutālu ielaušanās uzbrukumi utt.). Tas ietver, piemēram, zirnekļu automātisku datu nolasīšanu.
 12. Ir aizliegts izmantot surogātpastu, sniega bumbu sistēmas un līdzīgus negodīgus mārketinga pasākumus.
 13. Meklēšanas vārda atkartota izmantošana un izplatīšana, kas definēts kā spams, ir aizliegta.
 14. Produktu aprakstiem platformā Brāķis jābūt attiecīgajā valsts valodā vai valsts bieži lietotajās valodās.
 1. Biedra pienākums ir izvairīties no pārmērīgas slodzes platformā Brāķis. Jo īpaši nedrīkst publicēt saturu, kas varētu apdraudēt Brāķis platformas integritāti, stabilitāti un pieejamību.
 2. Komerciālajiem pārdevējiem papildus jāpārliecinās, ka viņi zina visus viņiem piemērojamos noteikumus, piemēram, noteikumus par iepakojumu.

 

 1. LIKUMU, NOTEIKUMU UN NOSACĪJUMU PĀRKĀPUMU SEKAS
 1. Brāķis tiešsaistes tirgus vieta var darboties nevainojami tikai tad, ja visi dalībnieki ievēro lietošanas noteikumus un vadlīnijas. Tāpēc Brāķis patur tiesības veikt pasākumus pret dalībniekiem, ja konkrēti pierādījumi liecina, ka dalībnieks, izmantojot platformu, pārkāpj vai ir pārkāpis piemērojamos likumus un / vai šos noteikumus un nosacījumus. Lemjot par šiem pasākumiem, Brāķis ņem vērā platformas darbības prasības; pašu atbildības riski, kā arī jebkuras puses, kas apgalvo prasību, un dalībnieka likumīgās intereses (piemēram, parādi, pienākumu neizpildes nopietnība, riski, lietotāja paziņojums).
 2. Ja Brāķis vajadzētu uzzināt pierādījumus par biedra pienākumu neizpildi, piemēram, izmantojot trešo personu sūdzības, Brāķis par to informē biedru. To darot, Brāķis ir tiesīgs noteikt termiņu, kurā dalībnieks var iesniegt paziņojumu katrā gadījumā atsevišķi; ārkārtējas steidzamības gadījumā šis laika ierobežojums var būt tikai dažas stundas.
 3. Sankcijas, kuras Brāķis var piemērot dalībniekam, ir:

 

 1. Izsaka loceklim rakstisku brīdinājumu, pieprasot, lai pārkāpums tiktu nekavējoties izbeigts;
 2. Apturēt, bloķēt vai pārtraukt dalībnieka individuālos piedāvājumus (piemēram, veikals, profils, vienums) vai saturu (piemēram, vērtējumi, foruma ziņas, individuāla informācija) platformā Brāķis;
 3. Ierobežot vai liegt Brāķis platformas izmantošanu dalībniekam (piemēram, bloķēt piekļuvi forumam, ierobežot piedāvājumu skaitu);
 4. Dalībnieka bloķēšana;
 5. Biedra izslēgšana.
 1. Piedāvājumu izbeigšanas vai dalībnieka konta bloķēšanas gadījumā, ja pastāv likuma pārkāpums vai šo noteikumu un nosacījumu pārkāpums, loceklis ir parādā visas maksas, kas jāmaksā līdz attiecīgo saistību izbeigšanas brīdim kompensācijas veidā. Kompensācijas noteikšana neietekmē tiesības sniegt pierādījumus tam, ka nav radīti zaudējumi, ievērojami mazāki zaudējumi vai ievērojami lielāki zaudējumi.
 2. Loceklim, kura dalība ir izbeigta, nav atļauts pārreģistrēties vietnē Brāķis vai izmantot citus dalībnieku kontus.
 3. Brāķis ir tiesības noņemt dalībnieku piedāvājumus pēc saviem ieskatiem, ja šie piedāvājumi neatbilst Brāķis platformas kopējam tēlam. Loceklim, kura dalība ir pārtraukta, nav atļauts pārreģistrēties vietnē Brāķis vai izmantot citus dalībnieku kontus.

 

 1. ZIŅOŠANA PAR ŠIEM NOSACĪJUMIEM
 1. Par šo noteikumu un nosacījumu, kā arī brāķēto preču vadlīniju pārkāpumiem dalībnieki var ziņot nosūtot vēstuli uz [email protected].
 2. Ja ziņojumu iesniedz pilnvarotas personas likumīgais pārstāvis (piemēram, autortiesību pārkāpumu gadījumā), mēs lūdzam likumīgo pārstāvi mums nosūtīt paziņojumu par tiesību pārkāpumu kopā ar pierādījumu par viņa pilnvarojumu pārstāvēt attiecīgo personu (pilnvara) pa e-pastu ar skenēšanu vai vēstuli. Brāķis patur tiesības pieprasīt, lai tiktu parādīts pilnvaras dokumenta oriģināls.

 

 1. KOMPENSĀCIJA
 1. Biedrs atbrīvo Brāķis no jebkurām pretenzijām, kuras trešās personas varētu izvirzīt pret Brāķis tiesību pārkāpuma vai biedra pienākumu pārkāpuma dēļ, ja vien dalībnieks nav atbildīgs par pienākumu neizpildi. Tas jo īpaši attiecas uz tādu priekšmetu, vērtējumu vai foruma sarakstu, kas ir nelikumīgi vai pretrunā ar līgumu. Jāatlīdzina arī saprātīgas tiesiskās aizsardzības izmaksas (jo īpaši honorāri par advokātu), kuras ir acīmredzami radītas.

 

 1. PĀRTRAUKŠANA
 1. Lietotāja līgums darbojas uz nenoteiktu laiku, un biedrs vai Brāķis to jebkurā laikā var pienācīgi izbeigt. Dalībnieks var izbeigt līgumu, nosūtot e-pasta pieprasījumu uz adresi [email protected] no reģistrētā e-pasta konta.
 2. Tiesības uz līguma izbeigšanu pamatota iemesla dēļ paliek neskartas. Ja dalībnieks, saņemot Brāķis sistēmas atgādinājumu (kas var būt par iemeslu saistību nepildīšanai), nav apmāksājis rēķinu saprātīgā termiņā, un līguma paredzētajā laikā. Brāķis ir tiesīgs noteiktā laika posmā veikt iepriekšējus pasākumus saskaņā ar 7.3.punktu.

 

 1. LIETOŠANAS TIESĪBAS
 1. Biedrs piešķir Brāķis visas tiesības uz saturu, kuru viņš vai viņa ir augšupielādējis tiešsaistes platformā, kas nepieciešams līguma izpildei. Tas jo īpaši attiecas uz tiesībām pavairot, izplatīt, darīt pieejamu sabiedrībai vai pielāgot dalībnieka augšupielādēto saturu pakalpojumu sniegšanas nolūkā. 
 2. Turklāt (turpmāk) dalībnieks piešķir Brāķis tiesības izmantot viņa vai viņas uzskaitīto saturu tiešsaistes platformas reklāmās vai individuālos piedāvājumos, īpaši reklāmai internetā (jo īpaši saistītajai reklāmai, e-kartēm, reklāmas kampaņām un sociālo tīklu platformām. utt.), drukātajā reklāmā un / vai TV reklāmā. Šim nolūkam Brāķis ir īpaši tiesības reproducēt, izplatīt, darīt pieejamu sabiedrībai, pielāgot vai pārraidīt dalībnieka saturu vai paziņot raidījumus vai padarīt tos pieejamus sabiedrībai.

 

 1. ATBILDĪBAS IEROBEŽOJUMS
 1. Turpmāk minētie noteikumi par Brāķis atbildības ierobežošanu ir piemērojami visiem prasījumiem par zaudējumu atlīdzību un atbildības gadījumiem neatkarīgi no juridiskā pamata, uz kuru balstās šie prasījumi (piemēram, garantija, saistību nepildīšana, neiespējamība, pienākumu neizpilde, izpildes kavēšana, izņemot biedra prasības zaudējumu dēļ, kas radušies dzīvības, ķermeņa vai veselības traumu dēļ):
 1. Biedra tiesības un prasības sakarā ar ļaunprātīgu defekta slēpšanu, ko veic Brāķis, vai īpašuma trūkuma dēļ, par kuru Brāķis ir uzņēmusies garantiju,
 2. Biedra tiesības un prasības sakarā ar ļaunprātīgu defekta slēpšanu, ko veic Brāķis, vai īpašuma trūkuma dēļ, par kuru Brāķis ir uzņēmusies garantiju,
 3. Biedra tiesības un prasības, kuru pamatā ir Brāķis, tās likumīgo pārstāvju vai vietnieku pārstāvju tīša vai rupja nolaidība.
 1. Pārdevējs ir atbildīgs par zaudējumiem, kas radušies vienkāršas nolaidības dēļ, tikai tad, ja ir pārkāptas būtiskas saistības, t.i., saistības, kuru izpilde ir būtiska, lai sasniegtu līguma mērķi, vai uz kuru izpildi līgumslēdzējs parasti var paļauties. Pamatpienākumu pārkāpuma gadījumā Brāķis atbildība ir ierobežota ar zaudējumu atlīdzināšanu, kas parasti ir paredzami Brāķis līguma noslēgšanas laikā. Pretējā gadījumā nav izslēgta Brāķis atbildība par zaudējumiem, kas radušies vienkāršas nolaidības dēļ.
 2. Nav izslēgta atbildība par tiešsaistes platformas nepieejamību. Jo īpaši prasības pret Brāķis nevar pastāvēt, ja nepieejamība ietekmē pirkuma līgumus, piemēram, tāpēc, ka preci nevar iekļaut sarakstā vai nav noslēgts pirkuma līgums.
 3. Brāķis nav atbildīgs par savstarpējo dalībnieku vienošanos izpildi.

 

 1. ATBILDĪBA PAR SATURU UN SAITĒM
 1. Brāķis nav pienākums uzraudzīt pārsūtīto vai glabāto informāciju vai meklēt, iespējams, nelikumīgu saturu.

 

 1. TREŠO PERSONU IESAISTĪŠANA UN PIEŅEMŠANA
 1. Brāķis ir tiesības, paziņojot par to četras nedēļas iepriekš, pilnībā vai daļēji nodot savas tiesības un pienākumus saskaņā ar šo lietotāja līgumu trešajai pusei.

 

 1. NOTEIKUMU UN NOSACĪJUMU IZMAIŅAS
 1. Brāķis patur tiesības jebkurā laikā mainīt šos noteikumus un nosacījumus tiešsaistes platformas izmantošanai pakļaut jauniem vai papildu līguma noteikumiem. Dalībniekiem tiks paziņots par visām izmaiņām vai papildu noteikumiem, un tie stāsies spēkā, tiklīdz tie būs pieņemti. Ja jūs nepieņemat izmaiņas, Brāķis ir tiesības pārtraukt lietotāja attiecības.

 

 1. NOBEIGUMA NOTEIKUMI, PIEMĒROJAMIE LIKUMI UN JURISDIKCIJAS VIETA
 1. Jaunākā pakalpojumu sniegšanas noteikumu versija tiek glabāta Brāķis platformā, un tā ir pieejama ikvienam. Tas pats attiecas uz iepriekšējām Noteikumu un nosacījumu versijām, kas nav vecākas par diviem gadiem.
 2. Brāķis ir tiesīgs, lai izpildītu savas saistības saskaņā ar šo līgumu, izmantot arī trešās personas-, tā sauktos, vietniekus.
 3. Prasības pret Braķis daļēji vai pilnībā nevar tikt nodotas trešajām personām.
 4. Tiesiskās attiecības starp šī līguma pusēm ir pakļautas Latvijas likumiem.

 

Dokumenta beigas

 

Stājas spēkā: 2020. gada 25. Novembrī.

 

Brāķis patur tiesības jebkurā laikā mainīt šos noteikumus.